12 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
DomůZahradaMáte starou chalupu? Zařiďte si stylový prázdninový dům

Máte starou chalupu? Zařiďte si stylový prázdninový dům

Date:

Nenechte si ujít

Zahradní nábytek vybírejte podle kvality

V zahradě za příjemného počasí a hřejivého sluníčka si...

Co do zahrádky: Kov nebo plast?

Zahrádkáři znají ten pocit, když se vyberou upravit záhony...

Probuďte jarního ducha ve vaší zahradě

Příroda se pomalu začíná probouzet ze zimního spánku. I...

Zahradní párty v plném proudu. Čím zaujmete své hosty?

Venku chutná jednoznačně lépe. Pozvěte své blízké a pohostěte...

I během zimních měsíců si můžete Budapešť dokonale užít. Toto se tam vyplatí vidět

Jedinečná muzeaMilovníci umění si určitě přijdou na své ve...
- Komerční sdělení -časopis

Letní dům s úžasným výhledem na Biskajský záliv Atlantského oceánu vypadá jako zcela nový. Není tomu tak. Starý dům s pastvinami je po částečné rekonstrukci, s aktualizovanou fasádou a velkými okny. Cílem projektu architektů Luise a Eleny Fernández bylo přeměnit starý pastevecký dům do moderní domácnosti, šetrné k životnímu prostředí a přes skleněné stěny kompletně sloučit exteriér a interiér.

Na hlavní fasádu navrhli pergolu a skládací markýzu, aby letní pobyt na verandě byl pohodlný a příjemný. V interiéru dominuje kontrast materiálů, barev a textur, s tapetami dosáhly důraz na vymezení prostor a vytvoření zcela odlišných pocitů.

Koktejl barev a textur vytváří příjemné prostředí. Přírodní dřevo, mix historických polštářů a koberců přidává interiéru teplo. S praktickým konferenčním stolkem na kolečkách se snadno pohybuje. Styl obývacího pokoje udává ostrý kontrast intenzivní černé a jemné růžovo oranžové barvy. Za zmínku stojí, že odstíny nástěnné tapety a koberce simulují obnošený efekt.

Směs kombinací různých stylů nábytku, dekorací, kontrastu barev a textur udává charakter obývacího pokoje. Velká okna, která snímají krajinu a podélně uložené lamely dlažby sjednocují a vnášejí pořádek do prostoru. Za fúzi interiéru a exteriéru odpovídají rolety, které zabraňují oslnění a zároveň propouštějí světlo vstupující dovnitř. Vedle jídelny byl zřízen koutek pro čtení a relaxaci, s oddechovým modulem, čalouněným v tyrkysových tónech s orientální skříní.

Ve funkční kuchyni je jasně vyhrazený prostor pro jídelní kout. Rozhodli se pro oválný stůl a barevné odstíny podporující krevní oběh. Kuchyně je zaplněna barvami, tečkovaná tapeta s živými barvami zaměřuje pozornost na pracovní plochu. V kontrastu s ní je super jasný bílý nábytek a syntetická zástěna chránící před zeď před postříkáním.

Oboustranný poloostrov končící barem maximalizuje prostor v kuchyni. Kromě rozšíření pracovní plochy je klíčovým bodem kuchyně, jelikož je vybaven varnou deskou, tak umožňuje kuchaři udržovat oční kontakt v prostoru.

S pruhovanými tapetami se opticky vymezuje prostor a stěny získávají na své důležitosti. V tomto prostředí na sebe upozorňují měkké růžové a pěkná komoda se skleněnými dveřmi násobí jas.

Další dávka vitality je citelná v ložnici díky tečkám v hořčicovém tónu. Za zmínku stojí výklenek, který tvoří čelo postele i noční stolek. V sofistikované koupelně je umyvadlo a vana s klikatými liniemi, organicky vystupující jako sochařská díla z černé keramiky.

Venkovní domov se nachází pod výsuvným přístřeškem, který chrání verandu před sluncem. Posezení vytvořené moderním designovým nábytkem a veselým barevným kontrastem udržuje vizuální spojení s interiérem.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek