12 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
DomůBydleníHygge podzim s Morning Glow

Hygge podzim s Morning Glow

Date:

Nenechte si ujít

Máte starou chalupu? Zařiďte si stylový prázdninový dům

Letní dům s úžasným výhledem na Biskajský záliv Atlantského...

Zahradní nábytek vybírejte podle kvality

V zahradě za příjemného počasí a hřejivého sluníčka si...

Co do zahrádky: Kov nebo plast?

Zahrádkáři znají ten pocit, když se vyberou upravit záhony...

Probuďte jarního ducha ve vaší zahradě

Příroda se pomalu začíná probouzet ze zimního spánku. I...

Zahradní párty v plném proudu. Čím zaujmete své hosty?

Venku chutná jednoznačně lépe. Pozvěte své blízké a pohostěte...
- Komerční sdělení -časopis

Počasí se venku mění ze dne na den a naše plány se pomalu, ale jistě přesouvají do našich interiérů. Pohoda u šálku dobré kávy nebo čaje je nezbytností, kterou příchozí měsíce přímo vyžadují.

Vyčarujte si doma atmosféru jako z podzimní idylky. Víme jak na to. Kolekce Morning Glow je vytvořena přesně podle těchto potřeb, navíc s pravou dávkou skandinávské filozofie se budete cítit dokonale. Hygge je životní cesta, názor a učení, které vzniklo právě v zemích kde toho slunce a tepla moc není. Aby se skandinávci cítili doma dobře, potřebovali si navodit určitou atmosféru. Nedostatek denního světla, zima a chlad je naučili, že svůj interiér musí využít v jejich prospěch.

Světlo
Naštěstí v našich končinách je světla více než pár hodin denně. No řekněme si pravdu, během zimních měsíců to máme těžší. Ráno jdeme do práce po tmě a večer přijedeme domů znovu za tmy. Proto je důležité navodit si doma atmosféru, která ve vás vyvolá lepší pocit. Jedním z těchto triků je světelnost.

Skandinávci mají na svých příbytcích velká okna a prosklené stěny, chtějí pochytit alespoň to málo denního světla. My to můžeme přetransformovat do osvětlení. Důležité je, aby světlo, které vaše lampa nebo lustr vydá bude působit teplým dojmem.

Sáhněte proto po žlutých žárovkách. Bílé LED světlo evokuje chlad, a proto není příliš vhodné během zimních měsíců. Správné umístění osvětlení a jeho sytost umíte doladit malými nebo stojícími lampami. Vaše oblíbené místo pro lenošení a čtení knihy by mělo být dostatečně, ale příjemně osvětleno.

Vrstvení, barvy, vzory
Deky, polštáře, svíčky, koberce…Toto vše potřebujete pokud se chcete doma cítit pohodlně a hlavně útulně.Chcete-li hygge atmosféru, nemusíte být zaručeně zastáncem skandinávského stylu. Hlavní ideou je abyste se doma cítili výborně, útulně a v harmonii. Samozřejmě, každý si pod tímto pojmem představuje tu svoji oázu. Barvy kolekce jsou vybírány přesně tak, aby zanechaly dojem tepla domova a přinesly vám pocit oddechu.

Morning Glow
Kolekce je věnována barvám v podzimních odstínech, které navodí příjemnou atmosféru do každé domácnosti. Zelená, starorůžová, jablečně červená a odstíny zelené jednoduše k tomuto období patří. Tyto barvy si nejlépe sedí se dřevem a přírodními doplňky, ale kombinovat je můžete na několik způsobů.

Morning Glow neboli ranní záře je kromě barevné škály typická i svými dekory jako jsou jemné kvítky, bylinky nebo potisky na látkách. Představte si jak pijete svou ranní kávu z hrníčku, který je posetý lučními květy. Toto je Hygge, vychutnání si každé maličkosti.

Součástí této kolekce je také přírodní materiál, dřevo a jutta. Ta je v posledním období velmi oblíbenou součástí domácnosti. Koberce, květináče nebo košíky z tohoto materiálu se těší velké oblibě. Odstíny barev jsou srovnatelné k odstínům sušených květin. To také určitě není náhoda. Sušené květiny a bylinky lze kromě svých zázračných účinků na náš organismus použít i jako krásnou dekoraci.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek