12 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
DomůZahradaZahradní nábytek vybírejte podle kvality

Zahradní nábytek vybírejte podle kvality

Date:

Nenechte si ujít

Máte starou chalupu? Zařiďte si stylový prázdninový dům

Letní dům s úžasným výhledem na Biskajský záliv Atlantského...

Co do zahrádky: Kov nebo plast?

Zahrádkáři znají ten pocit, když se vyberou upravit záhony...

Probuďte jarního ducha ve vaší zahradě

Příroda se pomalu začíná probouzet ze zimního spánku. I...

Zahradní párty v plném proudu. Čím zaujmete své hosty?

Venku chutná jednoznačně lépe. Pozvěte své blízké a pohostěte...

I během zimních měsíců si můžete Budapešť dokonale užít. Toto se tam vyplatí vidět

Jedinečná muzeaMilovníci umění si určitě přijdou na své ve...
- Komerční sdělení -časopis

V zahradě za příjemného počasí a hřejivého sluníčka si můžete užít tu pravou víkendovou pohodu. Už si jen někde pohodlně sednout a relaxovat. Aby byl váš odpočinek plnohodnotný, měli byste si pořídit kvalitní zahradní nábytek.

Zahradní nábytek však bude pravděpodobně vystaven i nepříznivým povětrnostním podmínkám, a proto hledejte opravdovou kvalitu. Základem je odolný materiál. Mezi takové patří například exotické dřeviny. Kvalitní nábytek na zahrádku se však může podobat i tomu interiérovému s látkovými potahy. V takovém případě dbejte na to, aby vám je déšť neznehodnotil nebo zcela nezničil.

Chcete-li ohromit návštěvu troškou exotiky, sáhněte po tropickém dřevě Teak. Jedná se o dřevinu ze stromů dorůstajících výšky 30 – 40 metrů, pocházející z monzunových lesů jihovýchodní Asie. Díky vysokému obsahu kaučuku a teakového oleje je tento materiál extrémně odolný vůči povětrnostním podmínkám. Pokud tedy hledáte symbiózu mezi kvalitou a designovým zpracováním, nábytek z tropického Teaku je pro vás jako stvořený.

Kromě kvality a designu zahradního nábytku se poptávka zákazníků zaměřuje také na snadnou manipulaci. „Při výběru zahradního nábytku se zákazníci řídí primárně tím, jak velký mají prostor na zahradě nebo na balkoně a kolik lidí tam chtějí usadit. Proto se jim prodejci snaží vyjít vstříc tak, že mají k dispozici snadno manipulovatelný nábytek, který lze kdykoli složit nebo rozložit,“ konstatuje Alena Trávničková, produktová manažerka Kika Nábytek.

Mezi nejprodávanější a nejpopulárnější druhy zahradního nábytku však stále patří ratan. Nábytek z tohoto materiálu je propletený vlákny z polyethylenu, které jsou speciálně vyvinuty pro vnější použití. Tento druh provedení jistě oceníte zejména na začátku sezóny, kdy je počasí stále vrtkavé.

Zahradní nábytek tedy můžete využít i na balkoně či terasách. Pokud vám však pobíhají v zahradě neposedné děti, určitě je potěšíte parádní houpačkou. Výborným a praktickým doplňkem zahradního nábytku je také slunečník. Pokud nemáte v zahradě vzrostlé stromy, které vrhají ochlazující stín, v parných dnech vás slunečník zahalí do příjemného chládku.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek