12 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
DomůRady a NávodyJak vybrat dekorační polštáře?

Jak vybrat dekorační polštáře?

Date:

Nenechte si ujít

Máte starou chalupu? Zařiďte si stylový prázdninový dům

Letní dům s úžasným výhledem na Biskajský záliv Atlantského...

Zahradní nábytek vybírejte podle kvality

V zahradě za příjemného počasí a hřejivého sluníčka si...

Co do zahrádky: Kov nebo plast?

Zahrádkáři znají ten pocit, když se vyberou upravit záhony...

Probuďte jarního ducha ve vaší zahradě

Příroda se pomalu začíná probouzet ze zimního spánku. I...

Zahradní párty v plném proudu. Čím zaujmete své hosty?

Venku chutná jednoznačně lépe. Pozvěte své blízké a pohostěte...
- Komerční sdělení -časopis

Římský státník, řečník a filozof Marcus Tullius Cicero jednou řekl, že pán má krášlit dům, ne dům pána. Jakou pravdu měl tento jeden z nejvýznamnějších starých Římanů vůbec.

Ve smyslu této hluboké myšlenky se podíváme i na naše další téma, kterým jsou dekorační polštáře. Tyto kousky lze považovat za jeden z nejvýraznějších doplňků v interiérovém designu. Možná se to nezdá, avšak výrazně přispívají k tomu, že z domu je najednou domů. Díky nim se v prostoru cítíme útulněji, hřejivější a příjemnější. Jak si ale vybrat ty správné? I když se hodí do každé místnosti, my se dnes zaměříme na ložnici – místo, kde máme načerpat nové síly, odpočinout si a úplně vypnout.

Proč mít dekorační polštáře v ložnici?
Odpověď je jednoduchá. Jak jsme již výše uvedli, dekorační polštáře pomáhají zútulnit a zkrášlit interiér. Jejich funkce však není jen líbivá, plní i praktickou stránku. Podepřít si hlavu či záda je častokát přímo k nezaplacení. Kromě těchto základních atributů však pomáhají zabraňovat stereotypu, který nás čas od času u interiéru pochytí. Dekorační polštáře jsou nenáročné, lze je snadno schovat a vyměnit za jiné. Jako šibnutím kouzelného proutku tak dosáhneme vždy (alespoň na oko) nového prostoru.

Materiál dekoračních polštářů
V bytovém designu snad neexistuje jiný kousek, při kterém lze využít celou škálu materiálů. Vybrat si můžete z kůže, koženky, bavlny, kožešiny … Kůže a koženka: Dekorační polštáře z tohoto materiálu se neobjevují v interiéru až tak často. Přitom působí tak výjimečně! Hodí se zejména do pánského a koloniálního stylu. Tam to ale nekončí. Jsou obrovským akcentem iv minimalistickém, městském či dokonce glamour stylu. My je doporučujeme všemi deseti. Bavlna: Pokud se neumíte rozhodnout pro materiál dekoračních polštářů, vsaďte na bavlnu. Je to ověřená klasika, kterou nic nezkazíte, ale musíme také poznamenat, že tímto materiálem ani příliš neohoríte. Pokud tedy chcete zaujmout, při bavlně si musíte následně vyhrát se správně zvoleným vzorem nebo barvou, avšak o tom si povíme o pár řádků níže.

Hedvábí a samet : Něžný, luxusní a nadčasový. Místnosti díky dekoračním polštářům v tomto stylu vdechnete punc půvabu. Pozor! Nehodí se ke každému druhu nábytku. Zajímavě vypadají ve výrazných sytých barvách, kdy je lze zakomponovat do orientálního stylu. Naopak, v metalických odlescích najdou uplatnění při městském, glamour a ženském stylu. Umělá kožešina: Nejhřejivější materiál, který si můžete vybrat pro své dekorační polštáře je jednoznačně umělá kožešina. Výborně pasuje do skandinávského stylu, glamour i vintage. Naše doporučení je ale sáhnout po tomto materiálu až v zimních měsících. Během horkého léta by působily jako pěst na oko.

Vzor
Na výběr máme dnes z opravdu bohaté nabídky množství vzorů a nelze říci, abyste sáhli pouze po jednom a konkrétním. I vzor dekoračních polštářů vychází z daného stylu, který jste pro svůj interiér zvolili. Máme pro vás ale dobrou zprávu. Co se týče barevnosti a vzoru, právě u dekoračních polštářů máte prostor pro experimentování. Pokud se vám nebudou líbit, jednoduše je vyměníte. Abychom vás ale nenechali ve štychu, nabízíme malou inspiraci: Květy: vhodné jsou pro ženský interiér, venkovský a provensálský styl v bydlení. Geometrické vzory: ať už budou pravidelně uspořádány nebo abstraktní, dodají punc rebelie a modernosti. Jednobarevné: hodí se do každého interiéru a v jejich případě rozhoduje materiál a barva. Vyniknou však v industriálním stylu, který mohou výraznou barvou osvěžit. Drsná kanadská zima, venkov a mužský interiér jsou směr, kterým byste se měli ubírat.Bodky a abstrakt: hravé, dynamické a moderní. Oživí každý interiér a v kontrastní barvě upoutají okamžitě pozornost.

Nebojte se kombinovat vzory a barvy dekoračních polštářů. Pamatujte ale, že všechno s mírou. Hravé tečky se hodí is geometrickým vzorem. Ten správný nápis na polštářích doladíte bez problémů ik ostatním vzorům. Zvířecí motivy však přenechejte do dětského pokoje no a ke květinovému vzoru stačí dodat už jen ty jednobarevné.

Kolik polštářů se hodí do ložnice?
Jednou, dva, tři…? Správný počet neexistuje. Vše záleží na velikosti místnosti, ostatního nábytku a doplňků. Pokud chcete, aby vaše postel vypadala jak z luxusního hotelu, tak na posteli by kromě klasických dvou velkých polštářů měly být další tři klasického tvaru. Jinou a také správnou variantou jsou dva kulaté nebo ty válcovitého tvaru. Myslete však na to, že kolik polštářů si na postel dáte, tolik jich budete muset každý večer odklízet a ráno opět na postel ukládat. Dekorační polštáře v ložnici se však dají využít ik relaxačnímu křeslu jako příjemná opěrka na záda a dekorace.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek