12 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
DomůZahradaCo do zahrádky: Kov nebo plast?

Co do zahrádky: Kov nebo plast?

Date:

Nenechte si ujít

Máte starou chalupu? Zařiďte si stylový prázdninový dům

Letní dům s úžasným výhledem na Biskajský záliv Atlantského...

Zahradní nábytek vybírejte podle kvality

V zahradě za příjemného počasí a hřejivého sluníčka si...

Probuďte jarního ducha ve vaší zahradě

Příroda se pomalu začíná probouzet ze zimního spánku. I...

Zahradní párty v plném proudu. Čím zaujmete své hosty?

Venku chutná jednoznačně lépe. Pozvěte své blízké a pohostěte...

I během zimních měsíců si můžete Budapešť dokonale užít. Toto se tam vyplatí vidět

Jedinečná muzeaMilovníci umění si určitě přijdou na své ve...
- Komerční sdělení -časopis

Zahrádkáři znají ten pocit, když se vyberou upravit záhony v zahradě a zjistí, že jejich nářadí je zničeno. Před pár lety zaznamenal revoluci plast, všichni naši domácí pomocníci se začali vyrábět z plastu – lehkost materiálu, jednoduchá omyvatelnost a dobrá cena. Polévací konve, vědra, květináče, jednotlivé části nářadí… Objevilo se však několik plastových nedokonalostí.

Levné výrobky praskaly, ztrácely barvu, snadno podléhaly vlivům počasí, po delším pobytu na slunci zkroutilo do podivných tvarů a pokud jste si nářadí zapomněli na noc venku, nikdy nemůžete předpokládat, co z něj ráno najdete a v jaké podobě. Může za to špatné uskladnění, manipulace nebo podmínky, které si nadiktovalo počasí. Takto znehodnocený kus však už ani neumíte efektivně zužitkovat. Proto zaznamenávají svůj hvězdný návrat kovové výrobky.

Kov se přichází v podobě stále oblíbenějšího materiálu, který vás i po delší době nezradí. Je silný, pevný, stabilní, snese zátěž, dá se opakovaně pozvařovat, odolává tlaku, proto se můžete s kovovým nářadím opravdu vyřádit. Za jediný nedostatek kovu je považována rez, která jej doprovází ve vlhkém prostředí. Kovový květináč nebo polévací konev si můžete vybrat, aniž byste se báli koroze. Při jejím vzniku je použita technika zinkování – chytrý způsob protikorozní ochrany železa a oceli.

Netřeba se ani strachovat, že drobnější zahrádkářka by těžkou konev nezvedla ze země. Hezké kovové doplňky do zahrady jsou lehké, spratné a hlavně, budou vám dlouho dělat radost. Potěšíme i ekologicky smýšlející zahrádkářky, protože kov jako materiál je ekologicky velmi prospěšný. Je to díky tomu, že lze opakovaně recyklovat a využívá se při tom o 90% méně energie než při nové výrobě.

Kovové nářadí už není jen fádní, jako kdysi. Moderní technologie práškového barvení kovových produktů zajistí, že si můžete pořídit krásnou kovovou konev do zahrady v barvě, jakou si jen vymyslíte. Esteticky cítící mohou své slunečnice zalévat zářivě žlutou konví. Vášnivá zahrádkářka? Mějte růže v červených kovových květináčích. Nebo jednoduše slaďte užitečnou polévací konev s čerstvě posečeným zeleným trávníkem! Zahrada je místem, kde se můžete opravdu vyřádit do sytosti.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek