12 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
DomůBydleníModerní kuchyně

Moderní kuchyně

Date:

Nenechte si ujít

Máte starou chalupu? Zařiďte si stylový prázdninový dům

Letní dům s úžasným výhledem na Biskajský záliv Atlantského...

Zahradní nábytek vybírejte podle kvality

V zahradě za příjemného počasí a hřejivého sluníčka si...

Co do zahrádky: Kov nebo plast?

Zahrádkáři znají ten pocit, když se vyberou upravit záhony...

Probuďte jarního ducha ve vaší zahradě

Příroda se pomalu začíná probouzet ze zimního spánku. I...

Zahradní párty v plném proudu. Čím zaujmete své hosty?

Venku chutná jednoznačně lépe. Pozvěte své blízké a pohostěte...
- Komerční sdělení -časopis

Moderní design spočívá ve vytváření čistých, otevřených, funkčních a uklidňujících prostor s dostatkem prostoru. Je vyjádřením osobního stylu, a proto i kuchyně v moderním stylu může překvapit svou rozmarností a elegancí.

Co si představujete vy, když se řekne moderní kuchyně? Chladnou eleganci v odstínech jako je šedá, černá nebo bílá? Nebo se vám vynořila designová kuchyně s lesklými povrchy, dřevěnými nebo betonovými prvky? Definitivní odpověď vám neřekneme, protože moderní kuchyně představuje nekonečnou všestrannost a sofistikovanost.

Ať všechno zmizí
Čisté linie, dostatek přirozeného světla a vše na svém místě. I takto vypadá kuchyně v moderním podání, kde je vše perfektně zorganizováno, aby vaření a příprava jídel šla jednoduše a snadno. Jelikož dnešním trendem je spojení kuchyně a obývacího prostoru do jednoho celku, je důležité, aby v kuchyni nebyly na „výstavě“ pomůcky pro vaření, přípravu jídel nebo úklid. Jak by mělo vypadat strategické rozložení vaší kuchyně? Ať už zvolíte kuchyni ve tvaru „L“, „U“ s barovým pultem nebo ostrovem, je důležité pamatovat na kuchyňské zóny. Jaké jsou to?

Vaše kuchyně by měla obsahovat zóny vyčleněné následovně.
Tmavě zelená zóna je pro uložení nádobí, sklenic, příborů a všeho, co potřebujete ke konzumaci vašeho jídla.

Červená zóna je určena pro vaření a pečení. V této části byste měli mít sporák s digestoří. Nezapomeňte na uložení hrnců, pánví nebo vařeček.

Žlutá zóna patří přípravě jídla. V této části byste měli mít po ruce vše, co potřebujete k přípravě jídla od nožů až po krájecí prkénka.

Modrá zóna je určena pro čištění a mytí. Mělo by se zde nacházet umyvadlo nebo myčka nádobí, také prostor pro čistící prostředky a popelnice.

Světle zelená zóna by měla být vyčleněna pro věci určené ke spotřebování jako jsou ingredience jako mouka, zásoby jídla jako těstoviny, konzervy nebo uskladněnou zeleninu a ovoce.

Barevnost ale i sofistikovaná monochromatičnost
Máte-li malou kuchyni, musíte být strategičtí. Abyste měli dostatek úložného prostoru, zvolte skříňky sahající až ke stropu. Barvu vaší kuchyňské linky zvolte bílou nebo světlejší odstíny, které prostor opticky rozjasní. Nebojte se ani monochromatičnosti a slaďte kuchyňskou linku s odstínem podlahy. Chcete-li přidat bílé kuchyni hloubku a rozměr, rozhodněte se pro stěny bohaté na texturu, výrazný lustr nebo pracovní desku s mramorovým vzorem. Pokud ve vaší kuchyni vše udržujete v jednom odstínu např. v bílé barvě, tak můžete vaši kuchyni oživit barevným detailem. Může to být servírovací nádobí, váza na květiny či jiné kuchyňské doplňky sladěné v jednom odvážném odstínu.

Pokud na vás bílá kuchyně působí chladně a máte štědrý prostor, váš recept na dokonalou moderní kuchyni je kombinace různých materiálů, zlatých doplňků nebo odvážných sytých barev jako je černá nebo šedá. Betonové podlahy a zrnitost leštěného betonu vnášejí do kuchyně decentnost. Zlaté doplňky jako úchytky kuchyňských dvířek či vodovodní baterie dodají prostoru eleganci. Dřevo a barevné dlaždice zase atmosféru domova.

Inovace a odvážná řešení
Moderní design je určitě efektivní, ale to neznamená, že v něm není prostor pro experimentování a odvážná rozhodnutí. Zejména v moderních kuchyních poskytuje osvětlení dokonalou příležitost pohrát si s designem. Ideální prostor pro originální lustr nebo závěsné svítidlo je místo nad ostrovem nebo jídelním stolem.

Zvolte moderní dlouhé visící či geometrické tvary nebo vsaďte na elegantní kruhy. Přemýšlíte, jestli mít otevřený nebo uzavřený půdorys kuchyně? Udělejte kompromis! Moderním řešením je interiérové sklo, které umíte umístit na pomyslnou hranici mezi kuchyní a obývacím prostorem. Toto sklo bude plnit funkci částečné stěny a zároveň bude propouštět světlo mezi oběma místnostmi. Při světle ještě zůstaneme, konkrétně při LED světle. Eleganci každé moderní kuchyně pozvedne pracovní linka osvětlená LED pásem. Můžete jej umístit pod horní část kuchyňské linky nebo olemovat jím její spodní část. Obě řešení jsou efektní. Nevěříte? Počkejte, až se setmí, zapněte LED osvětlení a voilá! Budete se cítit jako v super moderní kuchyni.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek