12 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
DomůBydleníVneste do svého domova přírodní barvy.

Vneste do svého domova přírodní barvy.

Date:

Nenechte si ujít

Máte starou chalupu? Zařiďte si stylový prázdninový dům

Letní dům s úžasným výhledem na Biskajský záliv Atlantského...

Zahradní nábytek vybírejte podle kvality

V zahradě za příjemného počasí a hřejivého sluníčka si...

Co do zahrádky: Kov nebo plast?

Zahrádkáři znají ten pocit, když se vyberou upravit záhony...

Probuďte jarního ducha ve vaší zahradě

Příroda se pomalu začíná probouzet ze zimního spánku. I...

Zahradní párty v plném proudu. Čím zaujmete své hosty?

Venku chutná jednoznačně lépe. Pozvěte své blízké a pohostěte...
- Komerční sdělení -časopis

Trendy v interiérovém designu se každý rok posouvají vpřed, ale čím dál víc jsou vyhledávané přírodní materiály či barvy, které vytvoří přirozené teplo domova.

Na dveře nám už pomalu klepe jaro a žádá si své patřičné místo iv našich příbytcích. Nemyslíme tím náročné přestavby a redesign vašich prostor, někdy stačí málo, a to platí iv tomto případě. Přírodní barvy v interiéru dosáhnete různými doplňky či detaily, avšak zelenou máte také ve změně nové sedačky či v probarvení stěn. Všechny tyto změny přispějí k nové energii, kterou přinesete do svého domova a díky teplým barvám rozzáříte celý interiér.

Jaké barvy zvolit?
Když otevřeme své oči a podíváme se na okolní svět venku, uvidíme spoustu inspirace. Od samotné přírody, po chutě či vůně. Pantone color Institute uvádí každý rok barevné trendy a tyto suny jaro 2021 jako stvořené. Inspirovali jsme se právě těmito odstíny a vám nezbývá nic jiného, než nasát tu pozitivitu, která z nich jde. Pokud zvolíte tyto barvy, věřte, že neuděláte krok vedle.

V barvě světlé angorské vlny
Angorská vlna je velmi vzácná a získává se stříháním srsti angorských králíků. Barva Angora představuje odstín mezi bílou a vanilkovou. Je velmi jemná a zároveň univerzální. Proto se designéři rozhodli tuto nadčasovou barvu zakomponovat také do trendů pro rok 2021. Je snadno kombinovatelná ať už s dalšími přírodními nebo zářivými barvami. Jídelní sada v tomto odstínu působí velmi jednoduše a čistě. Rovněž ji můžete vidět iv různých detailech jako sošky, vázy nebo proutěné košíky.

Biscotti
Název této barvy je inspirován tradičními italskými mandlovými sušenkami, které vznikly v toskánském městě Prat. Biscotti je jedním z Pantone odstínů, který si jde svoji trendy vlnu nejen v módním průmyslu, ale také v rámci interiérového designu. Připomíná barvu písku, který je dalším darem přírody. Nevíte, jak tuto barvu přinést do vašeho příbytku? Nechte se inspirovat.

Své čestné místo si najde v různých typech nábytku, ale i při jídelním prostírání či bytových doplňcích.

Naturální barva
Na první pohled je tato barva velmi příjemná, teplá a často vyhledávaná, hlavně mezi milovníky čistoty a jednoduchosti. Umíte ji rychle a jednoduše sladit, iv rámci osobitého vkusu. Prostoru dodá nádech něčeho nového. Ve spojení s netradičním designem bude vypadat stylově a nadčasově. Doplňky tuto barvu milují a je jedno zda se jedná o polštář na sezení nebo zrcadlo.

Přírodní bohatství
Barva země, jako jednoho z pěti elementů má silné zastoupení v bydlení. Půda je synonymem místa, kde roste nový život, nové rostliny, což v interiérovém designu zcela neplatí. Je to tmavá barva, kterou však umíte vyvážit světlými nebo barevnými prvky, které finální vizuál vašeho příbytku dokonale podtrhnou.

Apricot brandy
Chuť a barva čerstvých meruněk je nezapomenutelná. Její krásné odstíny zahřejí člověka při duši, a proto ani neváhejte a přeneste je i do svého bydlení. Nemusíte to s ní samozřejmě přehánět. Jak se říká někdy je méně víc. Pro lidi, kteří nemají rádi velké experimenty, stačí pár doplňků a detailů, a váš prostor najednou nabere jinou energii.

Bruschetta nejen na talíři
Poslední barevnou inspirací je opět název italské delikatesy a jí je bruschetta, kterou Italové vychutnávají k snídani nebo jako předkrm. Bruschetta je také jednou z palety barev Pantone, ale oproti předchozím sytější a výraznější zároveň. Zvolí ji zřejmě jen odvážlivci, kteří se nebojí podobných odstínů. Kdo by si nechtěl užít v pohodlí domova chutnou bruschettu na novém sezení nebo při trendy prostírání. Svým interiérovým rostlinám umíte dodat trošku života prostřednictvím barevných květináčů, které příjemně rozveselí vás prostor.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek